Město tří muzeí

Home » Co vidět a zažít » Město tří muzeí

Projekt sdružuje tři chrudimská muzea: Regionální muzeum v Chrudimi, Muzeum barokních soch, Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi a Turistické informační centrum města.

V rámci projektu byl vytvořen průvodce hrou určený především pro rodiny s dětmi s názvem "Tři klíče k chrudimskému pokladu".  Průvodce Vás po splnění všech úkolů dovede až k tajemnému dominikánskému pokladu.

Pro školy vznikl edukační program "Poznáváme Chrudim" s dílčími programy „Za dominikánským pokladem“, „Kacafírkovo dobrodružství“ a „Příběh tesaný do kamene“ .

Tři klíče k chrudimskému pokladu

Průvodce hrou nejen pro rodiny s dětmi

V rámci projektu Chrudim-město tří muzeí byl vytvořen průvodce hrou určený především pro rodiny s dětmi s názvem „Tři klíče k chrudimskému pokladu“.
Průvodce hrou může získat každý zdarma v Turistickém informačním centruí. Účastník postupuje podle mapy, plní úkoly a po návštěvě každého muzea získává klíč.
Získá-li během dvou dnů účastník všechny klíče a dojde do cíle své cesty, smí odemknout chrudimský poklad a odhalit jeho tajemství.

Poznáváme Chrudim

Edukační program, který zábavou formou napomáhá při poznávání města Chrudim
Prezentace – pracovní listy – tvůrčí aktivita

V rámci projektu Chrudim – město tří muzeí byl pro školy vytvořen edukační program „Poznáváme Chrudim“, jehož cílem je prezentovat pomocí hry nejvýznamnější chrudimské památky v kontextu historického vývoje od nejstarších dob lidského osídlení. Můžete si vybrat ze tří různých interaktivních prohlídkových tras, které jsou zaměřené na různá historická období.

Za dominikánským pokladem
Trasa zavede Vaše žáky do nejstarších dob osídlení našeho města. Díky mapě najdou cestu k dominikánskému pokladu. Zábavnou formou zjistí, jak se žilo ve středověkém městě.
Výstup: třídní model města

Kacafírkovo dobrodružství
Během trasy si Vaši žáci osvojí pojmy legenda, pověst, mýtus či historická událost. Za úkoly získají části renesančního textu, které v závěru poskládají. Skrytý příběh o Kacafírkovi zdramatizují.
Výstup: CD s dramatizací

Příběh tesaný do kamene
Indicie, které na trase získají, seznámí Vaše žáky s prostředím barokní sochařské dílny. Porozumí pojmům světec, patron, atribut, zázrak, poutě nebo relikvie. Sami vytvoří živé sousoší a sepíší legendu o jednotlivých postavách.
Výstup: fotografie, legendy

Doba: cca 4 hodiny