Malý pán / Velká cesta jedné loutky

4. 3. 20177. 1. 2018

Malý pán je půvabným loutkovým filmem režiséra Radka Berana na motivy dětské knížky Lenky Uhlířové a Jiřího Stacha nazvané Velká cesta Malého pána. Příběh o dobrodružství, které hlavní hrdina zažívá, aby našel, co mu vlastně v životě schází, se natáčel v reálné přírodě klasickým způsobem, bez použití triků moderní počítačové animace.

Autorem loutek, scénografie i dekorací je výtvarník František Antonín Skála, který se rovněž postaral o zpracování a instalaci výstavy v Muzeu loutkářských kultur. Ta provede návštěvníky celou fantastickou krajinou filmu Malý pán včetně zastavení u hradu, kde sídlí Veliká tíseň nebo obydlí Malého pána v Dutém kopci, odkud se hrdina vydává na svoji velikou cestu. Ve výstavě jsou rovněž připraveny různé interaktivní vizuální a zvukové prvky, které se postarají o to, že se na chvíli ocitnete přímo uprostřed filmového světa Malého pána.

Vydejte se s Malým pánem na cestu za dobrodružstvím a objevte s ním to, co mu schází. Vybojujte zápas s Velkou tísní a zjistěte co je v životě pro člověka i loutku to nejdůležitější!

Malý pán / Velká cesta jedné loutky Malý pán / Velká cesta jedné loutky