Moravskoslezský kraj vydal elektronického průvodce regionem

OSTRAVA 14. ledna (ČTK) - Moravskoslezský kraj vydal nového elektronického turistického průvodce regionem. Prezentační CD-ROM nazvaný Navštivte Severní Moravu a Slezsko obsahuje ucelené informace o pamětihodnostech a zajímavostech kraje, řekla dnes ČTK tisková mluvčí krajského úřadu Katherini Koláčková.
Průvodce nabízí i místa, kde je možné v regionu prožít dovolenou. Jeho součástí je i informační servis, jenž zahrnuje například nabídku ubytování či stravování. Jednotlivé sekce pak uživatele provedou například historickými, kulturními či technickými památkami nebo pozvou na ochutnávku různých kulinářských specialit.
Elektronického průvodce kraj vydal v nákladu 4000 kusů, a to celkem ve čtyřech jazykových mutacích: češtině, angličtině, němčině a polštině. Vydání průvodce přišlo téměř na milion korun, polovinu zaplatil kraj, druhou část pak financovalo ministerstvo pro místní rozvoj. Disk bude sloužit k propagaci kraje na veletrzích a výstavách nebo jako propagační předmět. Informace z průvodce budou zveřejněny také na webových stránkách www.kr- moravskoslezsky.cz.
Martina Kubíčková

zdroj: ČTK