Loutky ze zákopů 1. sv. války i s železničním modelem Evropy

V muzeu loutek můžete zhlédnout až do 1. září roku 2019 výstavu nazvanou Loutky na frontě. Výstava byla vytvořena u příležitosti stého výročí konce první světové války a vzniku novodobého českého státu. Výstava představí fenomén českého loutkářství na bojištích první světové války i v zázemí. Ukáže vzácné artefakty ze sbírek Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, kde se z „válečných“ loutek nachází například unikátní marionety italských legionářů bratrů Kopeckých nebo plošné loutky Josefa Matěje Gottlieba vyrobené z dopisnic maďarské polní pošty. K vidění bude rovněž replika Skupova „revolučního“ Kašpárka. Součástí výstavy bude také železniční model válečné Evropy, který v několika zastaveních a za pomocí stínohry a zvukových efektů bude prezentovat vybrané události první světové války. U příležitosti výstavy vznikla i stejnojmenná publikace z pera kurátora Richarda Matuly.

Loutky ze zákopů 1. sv. války i s železničním modelem Evropy Loutky ze zákopů 1. sv. války i s železničním modelem Evropy